რონალდუ არ მიდის
რონალდუ არ მიდის
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ბეილი კარდიფში?
ბეილი კარდიფში?
მარსელო რეალიდან წავიდა
მარსელო რეალიდან წავიდა
კვარაშოუ და კვარამაგია
კვარაშოუ და კვარამაგია
რევანში აღებულია
რევანში აღებულია
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
ნადალი ჩემპიონია
ნადალი ჩემპიონია
ტალახაძე ევროპის ჩემპიონია
ტალახაძე ევროპის ჩემპიონია
შვიონტეკმა როლან გაროსი მოიგო
შვიონტეკმა როლან გაროსი მოიგო
მოურინიო პსჟ-ში?
მოურინიო პსჟ-ში?
ბოსტონი სუპერფინალშია!
ბოსტონი სუპერფინალშია!
არქანია ბრინჯაოს მფლობელია
არქანია ბრინჯაოს მფლობელია
ბერიძემ უიპეშტი დატოვა
ბერიძემ უიპეშტი დატოვა
ცონგა წავიდა
ცონგა წავიდა
გოლდენ სტეიტის ზედიზედ მე-3 მოგება
გოლდენ სტეიტის ზედიზედ მე-3 მოგება
ზიდანი პსჟ-ს არ გაწვრთნის
ზიდანი პსჟ-ს არ გაწვრთნის
საკვალიფიკაციო ეტაპი - ხელბურთელები შეკრებას რუმინეთში გაივლიან
Aa Aa
27 ოქტომბერი 2021  |  13:10

საკვალიფიკაციო ეტაპი - ხელბურთელები შეკრებას რუმინეთში გაივლიან

საქართველოს ეროვნული ნაკრები 2023 წლის მსოფლიო ჩემპიონატის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპისთვის მზადებას იწყებს.30 ოქტომბერს გუნდი რუმინეთის დედაქალაქ ბუქარესტში შეიკრიბება, სადაც სავარჯიშო პროცესს გაივლის და 2 ნოემბერს რუმინეთის ნაკრებს ამხანაგურ მატჩში შეხვდება.

რუმინული შეკრების შემდეგ ჩვენი ნაკრები ფინეთს ეწვევა, სადაც მსოფლიო ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის მე-2 ჯგუფის მატჩები უნდა ჩატარდეს. ჩვენი მეტოქეები იქნებიან: დიდი ბრიტანეთი (5 ნოემბერი), ფინეთი (6 ნოემბერი) და ესტონეთი (7 ნოემბერი). ჯგუფში ორი საუკეთესო გუნდი მსოფლიო ჩემპიონატის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე გადაინაცვლებს

საქართველოს ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა, სანდუ ფლორინ იაკობმა შეკრებაზე 16 ხელბურთელს უხმო. აღსანიშანავია, რომ ტრავმის გამო ნაკრებს ლიდერი გიორგი ცხოვრებაძე დააკლდება, თუმცა ბოლო ტურნირის შემდეგ გუნდს დაუბრუნდნენ ნიკოლოზ კალანდაძე და რატი მსხვილიძე.

საქართველოს ნაკრების შემადგენლობა ასე გამოიყურება:

გიგა ტორონჯაძე (ბსბ), ზურაბ ცინცაძე („პრილეპი“ ჩრდ. მაკედონია), ხაზეინ რუსტამოვი, რევაზ ჭანტურია, მირიან გავაშელიშვილი (სამივე „პრილეპი“ ჩრდ. მაკედონია), გიორგი დიხამინჯია („ლიუბენაუ“ გერმანია), რატი მსხვილიძე („ტრაბზონი“ თურქეთი), ერეკლე არსენაშვილი („სპორტინგი“ პორტუგალია), ირაკლი ჩიქოვანი („კონსტანცა“ რუმინეთი), თეიმურაზ ორჯონიკიძე („ბაკაუ“ რუმინეთი), ნიკოლოზ კალანდაძე („შამბერი“ საფრანგეთი), ირაკლი კბილაშვილი („სუჩავა“ რუმინეთი), ზურაბ აბრამიშვილი, ირაკლი გოგოლაძე , უჩა მაისურაძე (სამივე „ბსბ“), ზურაბ სიმონია („ქუთაისი“)

მსგავსი სიახლეები

ეს გვერდი უკეთ ჩანს მობილურ აპლიკაციაში
YouTube პრომო