რონალდუ არ მიდის
რონალდუ არ მიდის
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ბეილი კარდიფში?
ბეილი კარდიფში?
მარსელო რეალიდან წავიდა
მარსელო რეალიდან წავიდა
კვარაშოუ და კვარამაგია
კვარაშოუ და კვარამაგია
რევანში აღებულია
რევანში აღებულია
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
ნადალი ჩემპიონია
ნადალი ჩემპიონია
ტალახაძე ევროპის ჩემპიონია
ტალახაძე ევროპის ჩემპიონია
შვიონტეკმა როლან გაროსი მოიგო
შვიონტეკმა როლან გაროსი მოიგო
მოურინიო პსჟ-ში?
მოურინიო პსჟ-ში?
ბოსტონი სუპერფინალშია!
ბოსტონი სუპერფინალშია!
არქანია ბრინჯაოს მფლობელია
არქანია ბრინჯაოს მფლობელია
ბერიძემ უიპეშტი დატოვა
ბერიძემ უიპეშტი დატოვა
ცონგა წავიდა
ცონგა წავიდა
გოლდენ სტეიტის ზედიზედ მე-3 მოგება
გოლდენ სტეიტის ზედიზედ მე-3 მოგება
ზიდანი პსჟ-ს არ გაწვრთნის
ზიდანი პსჟ-ს არ გაწვრთნის
საქართველოს ნაკრების ჯგუფს რუსეთი გამოაკლდა - მატჩები 16-17 მარტს გაიმართება
Aa Aa
15 მარტი 2022  |  00:57

საქართველოს ნაკრების ჯგუფს რუსეთი გამოაკლდა - მატჩები 16-17 მარტს გაიმართება

საქართველოს ფუტსალის 19-წლამდე ნაკრები 16 და 17 მარტს ევროპის ჩემპიონატის მეინ რაუნდის მატჩებს გამართავს.

შოთა ჭანუყვაძის გუნდი მეხუთე ჯგუფში მოხვდა, სადაც სლოვაკეთის და რუმინეთის 19-წლამდე ნაკრებს დაუპირისპირდება. საქართველოს ნაკრების მესამე მეტოქე რუსეთის 19-წლამდე ნაკრები იყო, თუმცა FIFA-ს და UEFA-ს მიერ რუსეთის საერთაშორისო ტურნირებიდან მოკვეთის შემდეგ, ჯგუფში გუნდების რაოდენობა შემცირდა. მეხუთე ჯგუფის მატჩებს რუმინეთი უმასპინძლებს.

ესპანეთში, 4-10 სექტემბერს დაგეგმილი ევროპის ჩემპიონატის ფინალური ეტაპის საგზურს ჯგუფის გამარჯვებული მოიპოვებს. საქართველოს ფუტსალის 19 წლამდე ნაკრები რუმინეთში 12 ფეხბურთელით გაემგზავრა.

საქართველოს ფუტსალის 19-წლამდე ნაკრების შემადგენლობა:


მეკარეები: ბექა გოგსაძე (ილიაუნი), ზაურ კოტრიკაძე (კროკობეთი)

წინა ხაზი: ლაშა კურტანიძე (ილიაუნი), ბექა ქურდაშვილი (თსუ 2), დავით დვალი (კსუ), ნოდარ ქურცაძე (კსუ), საბა ტყეშელაშვილი (კსუ), გიორგი გიორგაძე (თსუ 2), საბა ეგრისელაშვილი (თსუ 2), ალექსანდრე ორაგველიძე (კსუ), გაიოზ ლაგაზაშვილი (ილიაუნი 2), ნიკოლოზ ბოლქვაძე (ილიაუნი 2).

საქართველოს ფუტსალის 19-წლამდე ნაკრების განრიგი:


16 მარტი | ტირგუ-მურეში | 20:30

საქართველო - რუმინეთი

17 მარტი | ტირგუ-მურეში | 20:30

სლოვაკეთი - საქართველო

მომზადებულია საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციის მიხედვით

ეს გვერდი უკეთ ჩანს მობილურ აპლიკაციაში
YouTube პრომო
ასევე დაგაინტერესებთ
,,ქართულ ფეხბურთში მენტალური პრობლემებია
,,ქართულ ფეხბურთში მენტალური პრობლემებია" - საფეხბურთო აგენტი აქტუალურ საკითხზე