ჩაკვე სლოვანში მიდის
ჩაკვე სლოვანში მიდის
ხესე და ბერიძე ერთად
ხესე და ბერიძე ერთად
ჰალ სიტი გაძლიერდა
ჰალ სიტი გაძლიერდა
რენატომ პსჟ აირჩია
რენატომ პსჟ აირჩია
ქეცბაია კვიპროსის ნაკრებს ჩაიბარებს
ქეცბაია კვიპროსის ნაკრებს ჩაიბარებს
ბეილი MLS-ში წავიდა
ბეილი MLS-ში წავიდა
ტევესის მძიმე ბავშვობა
ტევესის მძიმე ბავშვობა
ევროპა უნდა დავიპყრო
ევროპა უნდა დავიპყრო
წივწივაძე ევროპის ჩემპიონია
წივწივაძე ევროპის ჩემპიონია
რონალდუ არ მიდის
რონალდუ არ მიდის
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
ბასილაშვილი უიმბლდონს იწყებს
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
დიბალა და კვარა ერთ გუნდში?
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
როგორია ხვიჩას ნაპოლის განრიგი
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ლევანდოვსკის რონალდუ ჩაანაცვლებს
ბეილი კარდიფში?
ბეილი კარდიფში?
მარსელო რეალიდან წავიდა
მარსელო რეალიდან წავიდა
კვარაშოუ და კვარამაგია
კვარაშოუ და კვარამაგია
რევანში აღებულია
რევანში აღებულია
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
თოფურია UFC-ის ამომავალ ვარსკვლავებში
ნადალი ჩემპიონია
ნადალი ჩემპიონია
ერთა ლიგა 2022/23  | ყველა ჯგუფი დაკომპლექტდა
Aa Aa
16 დეკემბერი 2021  |  22:07

ერთა ლიგა 2022/23 | ყველა ჯგუფი დაკომპლექტდა

შვეიცარიის ქალაქ მონტროში, UEFA-ს ერთა ლიგის 2022/23 წლის სეზონის წილისყრა გაიმართა და შევიტყვეთ, რომ ჩვენი ნაკრები C ლიგის მე-4 ქვეჯგუფში გიბრალტარის,  ჩრდილოთ მაკედონიის და ბულგარეთის წინააღმდეგ ითამაშებს.

საბოლოო ჯამში, აღნიშნულმა წილისყრამ 55 ქვეყანა 4 ლიგის 4 და 2 ქვეჯგუფში გადაანაწილა:

A ლიგა

ჯგუფი 1: საფრანგეთი, დანია, ხორვატია, ავსტრია

ჯგუფი 2: ესპანეთი, პორტუგალია, შვეიცარია, ჩეხეთი

ჯგუფი 3: იტალია, გერმანია, ინგლისი, უნგრეთი

ჯგუფი 4: ბელგია, ნიდერლანდები, პოლონეთი, უელსი

B ლიგა

ჯგუფი 1: უკრაინა, შოტლანდია, ირლანდია, სომხეთი

ჯგუფი 2:  ისლანდია, რუსეთი, ისრაელი, ალბანეთი

ჯგუფი 3: ბოსნია- ჰერცოგოვინა, ფინეთი, რუმინეთი, მონტენეგრო

ჯგუფი 4: შვედეთი, ნორვეგია, სერბეთი, სლოვენია

 

C ლიგა

ჯგუფი 1: თურქეთი, ლუქსემბურგი, ლიეტუვა, ფარერები

ჯგუფი 2: ჩრდილოეთ ირლანდია, საბერძნეთი, კოსოვო კვიპროსი/ესტონეთი

ჯგუფი 3: სკოვაკეთი, ბელარუსი, აზერბაიჯანი, ყაზახეთი/მოლდოვა

ჯგუფი 4: ბულგარეთი, ჩრდილოეთ მაკედონია, საქართველო, გიბრალტარი

D ლიგა

ჯგუფი 1: ლიხტენშტეინი, ანდორა, ყაზახეთი / მოლდოვა, ლატვია

ჯგუფი 2:  სან მარინო , კვიპროსი / ესტონეთი, მალტა

როგორც ამ ეტაპისთვისაა ცნობილი,  ერთა ლიგის გათამაშების ახალი სეზონის პირველი და მეორე ტურის მატჩები 2022 წლის 2-8 ივნისს შედგება, მესამე-მეოთხე ტურის შეხვედრები - 8-14 ივნისს, მეხუთე-მეექვსე ტურის თამაშები კი 22-27 - სექტემბერს. ერთა ლიგის ჯგუფების გამარჯვებულებს შორის ნახევარფინალური ეტაპის მატჩი, აგრეთვე, თამაში მესამე ადგილისთვის და  ფინალური შეხვედრები 2023 წლის 14-18 ივნისს გაიმართება.

მატჩების სრული კალენდარი მოგვიანებით გახდება ცნობილი.

მსგავსი სიახლეები

ცხელი ამბები

ეს გვერდი უკეთ ჩანს მობილურ აპლიკაციაში
YouTube პრომო
ასევე დაგაინტერესებთ
კვლავ მაკედონიის წინააღმდეგ - ერთა ლიგაზე საქართველოს ნაკრების მეტოქეები ცნობილია
კვლავ მაკედონიის წინააღმდეგ - ერთა ლიგაზე საქართველოს ნაკრების მეტოქეები ცნობილია